COP Rendszertechnika Kft. - minden, ami Zubadan.
Tudásbázis regisztrációért keressen minket az alábbi elérhetőségeken:

Mitsubishi Electric Zubadan hőszivattyúk 
magyarországi forgalmazója és szervize

Iroda: 2013 Pomáz, Kőfaragó u.16.


Elérhetőségek:

Iroda: 2013 Pomáz, Kőfaragó u.16.

+36 1 353 9375

Szerviz: 
szerviz@hoszivattyuszakerto.hu 
(munkaidőben, munkaidőn túl)

Ügyvezető igazgató, kereskedelem:
Kiss Gábor  +36 20 500 9485

Klíma és hőszivattyú értékesítés:
+36 20 432 7842;



Amennyiben webáruházunkba szeretne belépni:




Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Tudásbázis

Valahol Japánban...

Tokyo
Japan



Hőszivattyú

Ha lakást vagy házat szeretne felújítani vagy újat épít, és az épület fűtését/hűtését szeretné megújuló energiát használó ECODAN/Zubadan hőszivattyúval működtetni, akkor az általános, műszaki vagy gazdaságossági kérdéseire a Tudásbázisunkban találhat választ.

A hőszivattyú típusai
Geotermikus hőszivattyúkLevegő-víz hőszivattyúkLevegő-levegő hőszivattyúkVíz-víz hőszivattyúk Geotermikus hőszivattyúk: a legismertebb hőszivattyú típus. A geotermikus hőszivattyú - nevéből adódóan - a föld hőjét hasznosítja, abból vonja el a hőt. Két típusa van: a talajkollektoros és a talajszondás hőszivattyú. - A talajkollektoros hőszivattyú esetén körülbelül 1,5 méteres mélységben vízszintesen fektetik le a csöveket. Ezt a földréteget a nap közvetlenül melegíti.  - A talajszondás hőszivattyú esetében függőlegesen fúrnak le 60-100-150 méteres mélységbe. Jelentősen függ az adott hely geológiai adottságaitól. A lefúrt talajszondák számát a hőigény nagysága határozza meg.Fontos, hogy a talj hőháztartása egyensúlyának érdekében az elvont hőt visszatápláljuk a földbe, ezért hűtésre és fűtésre is egyaránt használjuk.Telepítése, kialakítása a fúrási- és földmunkák miatt igen drága, üzemeltetési költsége közepes. Levegő-víz hőszivattyúk: a legelterjedtebb hőszivattyús típus az egyszerű telepítése, kis helyigénye miatt. A kültéri levegőből vonják el a hőt, és a víz, mint közvetítő közeg segítségéveljuttatja el azt a beltérbe. A hagyományos levegő-víz hőszivattyúk esetén minél alacsonyabb a külső hőmérséklet annál nagyobb energiára van szükség a hőelvonáshoz, ezért ezeknél a készülékeknél gyakran alkalmaznak kiegészítő fűtést. A Mitsubishi Electric Zubadan hőszivattyúk ezzel szemben egyedülálló, világszabadalmaztatott technológiájuknak köszönhetően -15 C˚-ig képesek állandó teljesítményt nyújtani a nélkül, hogy fokozattabb energiafelhasználást igényélnenének. Így biztosítják egyedülálló, gazdaságos működésüket.Beruházási és üzemeltetési költséget együtt tekintve ez alegolcsóbb megoldás a családi házak számára. Hűtésre, fűtés, használati melegvíz készítésre egyaránt kiváló. Önállóan és hibrid – meglévő fűtési rendszerrel együtt - üzemmódban is használható.Megkülönböztetjük osztott (split) vagy monoblokkos (kompakt) rendszert aszerint,  hogy a hőcserélő a beltérben vagy a kültéri egységben kerül elhelyezésre. Víz-víz hőszivattyúk: a talajvízből vonnak el hőt. A kútfúrás miatt e rendszer beüzemelési költsége is igen drága. Két kutat kellfúrni: az egyikkel kinyerjük a vizet, a másikkal pedig visszajuttatjuk a talajba azt. Hűtésre és fűtésre is egyaránt használható.Levegő-levegő hőszivattyú: az a szerkezet, amely a kültéri levegőből vonja el a hőt, és azt eljuttatja egy más helyen lévő levegőnek és ott leadja. Tipikus levegő-levegő hőszivattyúk a fűteni és hűteni képes klímaberendezések.
Mi a különbség a Zubadan inverter és a Power inverter között?
A Mitsubishi Electric kétféle technológiával gyárt levegős hőszivattyúkat. A „Power Inverter" levegős hőszivattyúk a hagyományos technikát képviselik, vagyis a külső hőmérséklet függvényében a leadott fűtőteljesítményük csökken; a csökkenést jellemzi, hogy a névleges +7°C hőmérsékleten rendelkezésre álló teljesítményük -15°C téli körülmény mellett nagyjából a felére esik vissza. A jelenleg kapható levegő-víz hőszivattyúk gyakorlatilag ezt a megoldást képviselik, ezért szerelik fel - kényszerből - a hagyományos hőszivattyúkat kiegészítő elektromos fűtésekkel. A Zubadan hőszivattyúkban alkalmazott egyedülálló, világszabadalmzatatott Flash Injection technológia kifejlesztésével a levegős hőszivattyúk korábbi teljesítmény csökkenése megszűnt; a Zubadan hőszivattyúk állandó, maximális névleges teljesítmény leadásra képesek -15°C külső hőmérsékletig. A Flash Injection technika másik kiemelkedő előnye a -28°C-os kibővített üzemtartomány lett, ami a hagyományos hőszivattyúknál mindössze maximum -20°C.A Zubadan levegő-víz hőszivattyúk Flash-Injection szabályzása valóban szükségtelenné teszi a kiegészítő elektromos fűtések alkalmazását, a hőszivattyú hatásfoka messze túllépi a hagyományos levegős hőszivattyúk elektromos rásegítéses COP értékét. Mi a Flash Injecion szabályzás? Miért nincs szükség elektromos segédfűtésre a Zubadan levegős hőszivattyúknál?
Mekkora megtakarítást lehet elérni a hőszivattyúkkal?
A Mitsubishi Electric Zubadan levegős hőszivattyút megfelelően méretezett, jól beszabályzott fűtési rendszerben, a teljes fűtési időszakot figyelembe véve minimum COP 3,5 átlaggal lehet működtetni - alacsony hőmérsékletű hőleadók esetén, így jellemzően 40% megtakarítás érhető el a teljes fűtési szezonra vonatkoztatva. Amennyiben a hőszivattyú kedvező üzeméhez minden összetevő optimálisan áll rendelkezésre, az 50% megtakarítás reálisan elérhető.Az alábbi táblázat egy tipikus cirkófűtéses-gázkazános fűtési rendszerhez viszonyítja a Zubadan hőszivattyú működését; az aktuális energiaárak tekintetében mindig meghatározható az a COP érték, vagyis COP(eq) egyenérték, aminél - ha kedvezőbben működik a hőszivattyú -, akkor megtakarítás lesz, illetve ha mégsem tudja elérni a minimális COP(eq) értéket, akkor többe fog kerülni a hőszivattyús üzemeltetés, mint korábban gázzal.A COP Rendszertechnika Kft. legújabb fejlesztésű automatika rendszerei már képesek a COP értékek pillanatnyi figyelésére, amelyek a megtakarítások maximalizálása érdekében adott esetben automatikusan visszaváltanak gázüzemre. Megjegyzés: az automatikus átváltás Geotarifa üzemszünet, illetve magasabb hőfokú pl. radiátoros fűtővíz készítés, vagy pl. meghibásodás esetén is működhet. Az ábrán jól látszik, hogy a „H"tarifás, illetve Geotarifás üzem esetén a hőszivattyúnak már elegendő elérnie a 2.0-es, illetve 2,15-ös COP értéket, amivel közel 40% megtakarítás érhető el, viszont az A1 nappali tarifáról üzemeltetett hőszivattyú megtakarítása mindössze 7% körüli lesz. Jelenleg a „H" tarifa csak fűtési szezonban vehető igénybe, amennyiben a melegvíz készítést nyáron is szeretnénk megoldani, akkor csak a Geotarifa jöhet szóba, ami mellesleg hűtésre is alkalmazható. 
Tud-e használati melegvizet készíteni a Zubadan hőszivattyú?